Naše internetové stránky byly vytvořeny s ohledem na maximální přístupnost obsahu podle Pravidel tvorby přístupného webu, jak je stanoveno vyhláškou č. 64/2008 Sbírky zákonů, pojednávající o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením, zveřejněnou dne 28. 2. 2008.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML 5 a pomocí kaskádových stylů CSS. Stránky jsou přístupné i po vypnutí javascriptových funkcí bez ztráty obsahové a navigační informace.

Některé informace na tomto serveru jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF. Důvodem je skutečnost, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát XHTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.

Přestože jsme udělali vše pro to, aby stránky byly opravdu přístupné, mohlo se stát, že nám něco uniklo. V případě problémů s použitím tohoto webu, případně s dotazy a připomínkami k jeho technické realizaci, se laskavě obraťte na webmastera na e-mailovou adresu: info@softmedia.cz