Paláci Žofín významné společenské události – tradičnímu plesu seniorů Prahy 1, který se letos konal pod názvem „Jen pro ten dnešní den“. Pořadatelem a hostitelem akce byla Městská část Praha 1.

Účastníky plesu v úvodu uvítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký: „Jsem velmi rád, že vás mohu jménem naší městské části přivítat a popřát vám příjemný zážitek. Doufám, že se nám podaří – spolu s vystupujícími umělci a moderátory – vytvořit hezkou atmosféru, která bude oproštěna do každodenních starostí a na níž budeme všichni dlouho vzpomínat.“

Nutno dodat, že se přání starosty od začátku plesu, jehož program probíhal ve Velkém i Malém sále Paláce Žofín, bezezbytku plnilo. Nebylo divu, protože velmi dobře připravený program stál opravdu za to: Melody Makers s vynikajícím Ondřejem Havelkou, vystoupení sokolských seniorů a dětí, módní přehlídka salonu Donát, country taneční soubor Medunka z Klubu seniorů v Týnské 17, dechová kapela Květovanka, latinskoamerické tance v podání profesionálních tanečních párů, Milan Drobný či Václav Neckář – ti všichni přispěli spolu s dalšími účinkujícími umělci k úspěšnému průběhu plesu.

Mezi vrcholy akce patřila také volba královny a krále plesu. Stali se jimi paní Eliška Mayerová a pan Miroslav Nechvátal.

Ples je už minulostí, ale starší občané naší městské části se už teď mohou těšit na řadu dalších zajímavých akcí, které pro ně připravují Městská část Praha 1 a její Středisko sociálních služeb Praha 1: pořady „Setkání s osobností“ v Redutě, taneční odpoledne, hudební koncerty, výlety po celé České republice, ale třeba také do Bratislavy, taneční a recitační kroužky, vzdělávací, sportovní a relaxační aktivity, Pánský či bridžový klub a další pěkné zážitky. Pravidelných mistrovských zápasů se bude účastnit seniorské pétanqueové mužstvo. Letošními novinkami pak budou divadelní kroužek a letní seniorský tábor na Sázavě.

Aktuální informace a přehled akcí, pořádaných pro seniory Prahy 1 naleznete na WWW stránkách www.praha1.cz/senior