Během nedělního odpoledne byl Slovanský ostrov se svým okolím zaplněný procházejícími se rodinami, které si užívaly pěkné slunečné počasí. Krátce před pátou odpolední je pak nahradili dámy a páni v oblecích a šatech, mířící do Paláce Žofín, kde se tou dobou schylovalo k jednomu z každoročních vrcholů pražské plesové sezony – Plesu seniorů Městské části Praha 1.

„Ples seniorů byl po masopustu letos už druhým velmi vydařeným sousedským setkáním, s tradičně příjemnou a spontánní atmosférou,“ uvedl hostitel večera a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Městská část Praha 1 věnovala seniorům z Prahy 1 vstupenky tradičně zdarma. Bylo třeba si ale pro ně přijít včas na radnici, protože byl o ně jako vždy velký zájem. „Jsme rádi, že jsou naši senioři aktivní a že mají zájem o své okolí a sousedy. A jak jsme mohli po celý večer vidět, umějí se také výborně bavit,“ ocenil Oldřich Lomecký.

Letošní ples svým programem i laděním vrátil všechny hosty do doby, kdy ještě divadla dokázala hýbat společností i politikou a kdy na jejich prknech účinkovaly osobnosti těšící se respektu i dnes, o více než osm desítek let později.

Ano, uhádli jste: letošní Ples seniorů MČ Praha 1 vzdal hold umění pánů Voskovce a Wericha, i když nesmíme zapomenout ani na muže, bez něhož by šlágry V & W nevznikly, tedy na Jaroslava Ježka. A když jsme si v Paláci Žofín připomínali éru Osvobozeného divadla, nemohl při tom chybět Jiří „Werich“ Petrášek, který plesovým večerem provázel spolu s Marií Tomsovou.

Profesionálové i amatéři – všichni měli úspěch
A program, který uváděli, stál jako každoročně za to. Předtančení bravurně zvládli Anička Riebauerová a Jakub Brück a Rebecca Šubertová s Janem Roubíčkem. O největší porci domácích i světových hitů se postarali taneční orchestr Big O Band ve velkém sále a Miloš Skalka v malém sále. K vrcholům pak patřily chvíle, kdy vystoupili Yvetta Simonová, Josef Laufer a Ondřej Ruml.

Vedle profesionálů měly také velký úspěch (jak jinak?) Medunky, taneční soubor zřizovaný Střediskem sociálních služeb Praha 1. „Děkujeme vám za úžasný zážitek,“ prohlásila po jejich vystoupení výstižně Marie Tomsová.

Jako vždy byla skvělá paní Yvetta Simonová. Potěšila nestárnoucím půvabem i nestárnoucími šlágry. K potěše zcela zaplněného parketu ale přidala i anekdotu či zajímavá vyprávění mezi písničkami. Ale to i Josef Laufer.

Jednička za přípravu!
Palác Žofín se v neděli zkrátka výborně bavil při každém bodu programu, za což patří dík vystupujícím umělcům a konferenciérům i těm, kteří program sestavovali a kteří pak po celý večer zajišťovali jeho hladký průběh. Včetně toho, že na starší dámy čekali u schodiště ochotní mladíci, kteří jim nabídli rámě a dovedli je třeba až ke stolu. Klobouk dolů.

Na Plese seniorů Městské části Praha 1 nechyběla ani tradiční a jako vždy napínavá soutěž tanečních párů. Na tři nejlepší páry čekala večeře pro dva v restauraci Kotleta v Truhlářské ulici a ten nejlepší pár navíc získal voucher na nákup pánského oblečení Stones a dámského oblečení značky Steilmann.

Pořadí tří nejlepších párů:
1. Zuzana Vilívová, Jan Vilív,
2. Anna Šífmanová, Jaroslav Bartoš,
3. Zdenka Vahovská, Josef Richter.

Gratulujeme!

Mezi spokojenými hosty jsme tentokrát objevili i pána, který většinou stojí se svým orchestrem na pódiu – legendárního kapelníka Václava Hybše, jenž tentokrát naše seniory nebavil, ale přišel se svou paní strávit příjemný večer. Stejně jako velké množství dalších párů, které se – jak věříme – skvěle bavily a které – jak doufáme – dorazí i za rok.

Na shledanou.