K předvánoční době v Praze 1 neodmyslitelně patří vánoční koncert pro seniory v podání Orchestru Václava Hybše a jeho hostů a ani letošní advent není výjimkou, a tak v neděli zavanula do Divadla ABC pravá vánoční atmosféra, která přilákala svátečně oblečené návštěvníky a spoustu hudebních hitů z celého světa.

„Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše je krásnou tradicí, která má u občanů úspěch, a Václav Hybš tak k našim Vánocům v Praze 1 prostě patří. Dá se dokonce říct, že Vánoce u nás začínají, když přijde Orchestr Václava Hybše a krásnými melodiemi nás vtáhne do pravé sváteční atmosféry,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který seniory do divadla spolu se Střediskem sociálních služeb pozval.

A jak prožívá předvánoční čas samotný Václav Hybš? „Advent mám spojený především s vánočními koncerty po celé republice,“ prohlásil legendární kapelník a aranžér, který svůj orchestr řídí už více než pětapadesát let a který s ním v tomto období najezdí kolem sedmi tisíc kilometrů.

K letošnímu vánočnímu koncertu pro seniory z Prahy 1 si orchestr přizval zpěváky Josefa Laufera, Ivanu Moravcovou, Štěpána Růžičku, Sabinu Tlustou a Štefana Pechu a společně nabídli nestárnoucí evergreeny a vánoční písně a koledy z celého světa. A stylový byl i samotný začátek, když v Divadle ABC zazněla nesmrtelná píseň, ve které se sní o Vánocích bílých…

Vážení senioři, společně se starostou Oldřichem Lomeckým a ředitelkou Střediska sociálních služeb Praha 1 Helenou Čelišovou vám přejeme krásné, pohodové a radostné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší.

A najděte si čas i na krásné melodie, jež nás o Vánocích vždy potěší.