Další odpoledne s nádhernou klasickou hudbou a verši připravilo pro seniory z Prahy 1 březnové „Setkání s kulturou“ v Malostranské besedě. Komponované pásmo básníka Františka Novotného, kontrabasistky Evy Šašinkové a houslisty Miloše Černého neslo název „Úklona klasikům II.“

 „Velmi nás potěšil úspěch podzimní ´Úklony klasikům´, a tak jsme spolu se Střediskem sociálních služeb Praha 1 s radostí nabídli neméně krásné druhé pokračování,“ uvedl radní Prahy 1 pro kulturu, sport a mezinárodní vztahy Filip Kračman.

„Setkání s kulturou“ je populární cyklus určený seniorům z Prahy 1, kteří mají k dispozici bezplatné vstupenky. Koná se jednou měsíčně v Malostranské besedě.

 „Další ´Setkání s kulturou´ se uskuteční ve středu 18. dubna a tentokrát bude ve stylu folk & country, protože vystoupí Tony Linhart a Pacifik. Bezplatné vstupenky si naši senioři mohou vyzvednout od 5. dubna v infocentrech ve Vodičkově ulici a na Malostranském náměstí,“ vysvětlil Filip Kračman.

Senioři z Prahy 1 si mohou vybírat z řady aktivit nejrůznějšího zaměření. Patří mezi ně i sport. 15. května pro ně bude na hřišti Na Františku připraven „Kulatý víceboj“ – sportovní hry pro seniory z Prahy 1. Jak nás pořadatelé ubezpečili, disciplíny budou samozřejmě přizpůsobeny výkonnosti, věku i zdravotní kondici soutěžících, takže se není třeba ničeho obávat. Od 26. dubna bude možné se hlásit u Terezy Noskové a Karolíny Schwarzové ze Střediska sociálních služeb Praha 1 – tel. č. 222 324 248, e-mail: noskova@socialnisluzbyp1.cz a schwarzova@socialnisluzbyp1.cz.

U nich je také možné se už teď hlásit na populární letní tábor seniorů, který se uskuteční od 16. do 23. června v Dobronicích u Bechyně.

thumbnail of SSK_březen_2018