Věra Krajčová na violoncello, Jan Kopecký na housle, Martin Janata na violu a Ivan Lukačina na violu pomposu a violoncello – všichni dohromady jako Collegium Proprium – vystoupili na květnovém Setkání s kulturou v Malostranské besedě, kde během krásného dvouhodinového koncertu nabídli skladby takových mistrů jako například Wolfganga Amadea Mozarta, Josefa Myslivečka, Franze Schuberta, Alessandra Stradelly nebo Josefa Haydna.

„Collegium Proprium je volné uskupení hudebníků, které spojuje přátelství a láska k hudbě, tedy to, co do Malostranské besedy přivádí i naše seniory, pro které je tento bezplatný kulturní cyklus Střediska sociálních služeb Praha 1 určen,“ vysvětlil radní Prahy 1 Petr Burgr, který hudebníky i diváky tradičně přivítal a do jehož gesce spadají mj. kultura, občanská společnost, Středisko sociálních služeb a volnočasové aktivity seniorů.

Collegium Proprium se zaměřuje zejména na barokní hudbu, kterou hraje v malém obsazení, a sdružuje hudebníky „podle potřeb dané partitury“. Od založení v roce 1990 se tak pod jeho hlavičkou vystřídaly desítky nadšených amatérů i profesionálů.

A jaký bude program červnového Setkání s kulturou, které se uskuteční 12. června od 15 hodin? „Všechny moc zveme na skvělý jazz v podání Evy Emingerové a jejího Tria. Bezplatné vstupenky budou k vyzvednutí v infocentru radnice ve Vodičkově 18 od 30. května,“ uvedl Petr Burgr.

Tak na shledanou s kulturou.

Fotogalerii najdete zde

 

thumbnail of 15-05-2019 SSK