Více než 120 seniorů z Prahy 1 se vydalo na červnovou plavbu po Vltavě, organizovanou Městskou částí Praha 1 a Střediskem sociálních služeb. A díky krásným písničkám v podání Dua Regent a zpěváka Bohuše Matuše je na cestě doprovázely i melodie, které prověřil čas a bez kterých se neobejde žádné správné setkání s přáteli, ať už na lodi nebo u táboráku.

Výlety lodí se konají jednou za měsíc a pro seniory z Prahy 1 jsou bezplatné, včetně občerstvení. „Plavba po Vltavě nabízí netradiční pohledy na krásy našeho města i atmosféru řeky, kterou dobře znají jen lidé od vody,“ popsal radní Prahy 1 a hlavní hostitel plavby Petr Burgr.

A k řece patří i písničky, které tentokrát nabídli Duo Regent (výjimečně ve třech) a zpěvák Bohuš Matuš, jenž si pro tuto plavbu vynikajícím způsobem připravil zejména nejpopulárnější skladby Waldemara Matušky, a tak často stačilo zavřít oči, a jako by se legendární „Walda“ mezi nás zase vrátil…

Bohuš Matuš věnoval také do tomboly svoje cédéčka a kalendáře, Praha 1 zase dárkové balíčky a Pražská paroplavební společnost pak bezplatné vstupenky na některou ze svých výletních lodí.

Další seniorská plavba lodí po Vltavě se koná 11. července a senioři z Prahy 1 si bezplatné lístky mohou vyzvednout v infocentru radnice od 9. července.

Do té doby na ně ale čeká mnoho další hezkých akcí: koncerty klasické hudby s Pražským komorním orchestrem, koncert japonského okarínového orchestru, pravidelné Setkání s kulturou, tentokrát s Evou Emingerovou, Kulatý víceboj na hřišti Na Františku, Krásné toulky paní Krásné anebo divadelní představení studentů Arcibiskupského gymnázia.

 

Fotogalerii najdete zde