Do posledního místa, téměř 130 cestujícími zaplněná loď Bohemia Rhapsody, příjemné počasí, Duo Regent a Stanislav Hložek jako účinkující, Václav Hybš s manželkou jako cestující a krásné kulisy historické Prahy – to byla letos už třetí plavba seniorů po Vltavě.

Plavby seniorů právem patří mezi ty nejhezčí a nejoblíbenější tradice, které udržují Městská část Praha 1 a její Středisko sociálních služeb. „A když nám počasí přeje jako i tentokrát, je o bezvadnou náladu postaráno. Vedle počasí ale našim plavbám přeje také zájem našich seniorských výletníků a výborných účinkujících umělců,“ vyzdvihl hlavní hostitel, průvodce plavbami a radní Prahy 1 Petr Burgr.

Hlavní hvězdou červencové plavby byl kromě výborného Dua Regent i sympatický a usměvavý Stanislav Hložek. Je tedy jasné, že kromě hitů z celého světa došlo i na naše domácí evergreeny, včetně třeba ústřední melodie seriálu Sanitka a nesmrtelných Holek z naší školky. Standa ale nezapomněl ani na svoji další hudební lásku – krásné a uklidňující lidové písničky.

Nechyběla samozřejmě tradiční tombola s dárkovými taškami od radnice a vstupenkami na plavby s Pražskou paroplavební společností či do Národního divadla. Do losování tomboly se zapojil i kapelník Václav Hybš, který si kromě duetu se Standou Hložkem jinak v klidu užíval plavbu. Teď má tato muzikantská legenda před sebou odpočinek v teplických lázních, po prázdninách už ji ale čeká podzimní a zimní šňůra třiceti koncertů, jejíž součástí bude i velmi oblíbený vánoční koncert pro seniory Prahy 1 v Divadle ABC, který se uskuteční 8. prosince.

Do té doby se však naši senioři mohou těšit ještě na celou řadu skvělých akcí. 8. srpna to například bude další plavba po Vltavě. Vstupenky budou k dostání od 6. srpna v infocentru radnice ve Vodičkově 18.

Do té doby vám přejeme krásné léto.

 

Fotogalerii najdete zde