Krásné letní počasí, příjemný vánek, pohostinná loď Bohemia Rhapsody a 130 perfektních výletníků. I srpnová plavba seniorů z Prahy 1 po letní Vltavě se opravdu vydařila.

„Letos už čtvrtá plavba opět přinesla krásnou atmosféru sousedského setkání, vydatně podpořenou příjemnou hudbou i nádhernými pohledy na Prahu. Už teď se všichni těšíme na závěrečnou ˏitalskou plavbuˊ v září,“ prohlásil hlavní hostitel a radní Prahy 1 Petr Burgr, který kromě seniorských výletníků, zpěváka Jiřího Helekala a skupiny Regent pozval také své kolegy z radnice – místostarostu Pavla Nazarského a radního Davida Bodečka.

David Bodeček se od začátku naplno zapojil do pomoci při organizaci plavby, stal se ale také autorem zřejmě historického výroku, když na otázku obsluhy, co si dá, odpověděl rezolutně: „Vodu a tanec!“

Co radní pil, jsme nesledovali, tanec si ale rozhodně užil.

Pavel Nazarský, do jehož gesce kromě školství spadá i téma otevřené radnice, tanec také nevynechal, seniory ale navíc zapojil do průzkumu mapujícího mj. spokojenost obyvatel s životem v Praze 1 a s podobou jejích jednotlivých lokalit.

Od začátku plavby do jejího konce byl parket na lodi plný, takže se často rozšířil i do dalších částí paluby. Chybět samozřejmě nemohla ani populární tombola. Zlatým hřebem programu pak byla gratulace paní Jaroslavě Hudečkové k jejím neuvěřitelným 94. narozeninám. Paní Hudečková, jako vždy elegantní a se slušivým kloboučkem, je dlouhá léta významnou postavou pétanque v Praze 1 a v současnosti je s úctou titulována jako emeritní prezidentka Senior týmu Praha 1.

Jak potvrdil Petr Burgr, atmosféra na výletní lodi byla perfektní, a když při závěrečném přistávání zněla legendární píseň Václava Neckáře a Věry Špinarové Nádhernej den, nemohla kapela Regent vybrat lépe. Ano, byl to skutečně nádhernej den a výlet, jaký v životě zase tak často nezažijeme.

9. září, tentokrát od 18 hodin, vyvrcholí letošní sezona závěrečnou plavbou, která se ponese v italském stylu. Vstupenky budou k vyzvednutí 6. září od 8 hodin v infocentru radnice ve Vodičkově ulici. Tak si pro jistotu přivstaňte.

Na shledanou!

 

Fotogalerii najdete zde