Mezinárodní den seniorů se blíží! Nemocnice Milosrdných sester boromejek svatého Karla Boromejského, jediná církevní nemocnice s akutní péčí v České republice, proto uspořádala za podpory Městské části Praha 1 „Den seniorů pod Petřínem“, který přilákal jak ty, kterých se svátek slavený první říjnový den týká, tak i podstatně mladší generace.

„Mezinárodní den seniorů se slaví od roku 1990, a to už je slušná tradice, která si zaslouží, abychom si ji připomínali i oslavovali,“ uvedl radní Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce spadá mj. Středisko sociálních služeb a volnočasové aktivity seniorů a který v krásné zahradě pod Petřínem přivítal kromě celé řady dalších spoluobčanů i zpěváka Josefa Laufera, patrona klubu seniorů v Tomášské, a starostu Prahy 1 Pavla Čižinského.

A uvedené Středisko sociálních služeb Praha 1 se také oslav zúčastnilo a představilo na nich svoji činnost, projekty a služby pro občany. Spolu s ním měly na akci své propagační a osvětové stánky i Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS) a pořádající nemocnice.

A protože správné oslavy mají být, jak se říká, mezigenerační, pamatoval program i na mladší, mladé a nejmenší. Dobrovolní hasiči Prahy 1 připravili stánek pro všechny zvídavé a šikovné, malé i dříve narozené, koncert Josef Laufera také určitě potěšil mladší i starší generace, stejně jako mobilní planetárium nebo vystoupení tanečního souboru seniorů z Prahy 5 s názvem Marietta a orchestru Žižkovská smršť. Nezapomnělo se samozřejmě ani na poznávací soutěž pro děti.

Kromě dárků pro soutěžící si zájemci navíc mohli domů odnést krásné výrobky chráněné dílny A MANO a sociálního podniku Pražírna Drahoňovice.

„Moc děkuji sestrám boromejkám za jejich celoroční práci pro lidské zdraví i za povedené oslavy Mezinárodního dne seniorů, které ale nekončí. Zvu proto všechny sousedy na celodenní bohatý program do parku Kampa, kde 1. října od 10 do 20 hodin také oslavíme svátek všech seniorů. A je se na co těšit! uzavřel Petr Burgr.

 

Fotogalerii najdete zde