Karkulky – tak se jmenuje vítězný tým 6. ročníku Ligy pétanque pro seniory (LPPS), který vzešel z napínavých finálových soubojů na Střeleckém ostrově, kde v neděli proběhlo vyvrcholení letošního ročníku. Kromě něj se tam také konal v pořadí už desátý ročník rodinného turnaje Sbohem, léto.

„Byl to opravdu krásný a napínavý turnaj a já jsem hrdý na naše seniorské sportovce,“ prohlásil s uznáním radní Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce spadají kultura, sport, občanská společnost a Středisko sociálních služeb. To bylo také spolu se spolkem Pétanque pro Vás pořadatelem skvělé nedělní akce.

A senioři z Prahy 1 se opravdu činili! V obou semifinálových zápasech se vždy utkali s jedním z týmů z pražských Řep. V prvním utkání díky lepšímu skóre přehrály řepské Karkulky Senior tým Praha 1 „C“, a to po výsledcích 11 – 2 a 9 – 11; ve druhém pak Senior tým Praha 1 „D“ těsně zvítězil nad Řepáky (11 – 5 a 6 – 11).

V zápase o 3. místo poté slavil úspěch Senior tým Praha 1 „C“, který porazil Řepáky 11 – 5 a 11 – 10. Finále pak bylo opravdu napínavé. Karkulky v něm nakonec po úžasném a velmi těsném souboji vyhrály po výsledcích 11 – 9 a 10 – 11. Druhé místo tedy vybojoval Senior tým Praha 1 „D“. Kromě krásných pohárů si úspěšné týmy odnesly nádherné dárkové koše a balíčky s francouzskými delikatesami od firmy Le Château. S občerstvením všech účastníků velmi pomohla Malostranská beseda.

Doprovodného turnaje Sbohem, léto se zúčastnil rekordní počet šestnácti trojic. Tři vítězství a nejlepší skóre vybojoval smíšený tým z Prahy 1 a Suchdola, o jediný bod za nimi skončil Lukáš Praha 13 a další tým z Prahy 1 obsadil 3. místo.

Nedělní Střelecký ostrov byl opravdu výbornou reklamou na pétanque a výzvou pro další zájemce o tento společenský sport pro všechny generace. „Pétanque může hrát každý. Senior tým Praha 1 trénuje každou středu od 13 do 14.30 v parku Lannova. Před zimou se pak přesune do nafukovací haly v Masné ulici. Všechny zájemce z řad seniorů srdečně zveme!“ prohlásil Petr Burgr.

Ostatní zájemci naleznou potřebné informace na www.petanque-pro-vas.com.

 

Fotogalerii najdete zde