Do posledního místa zaplněná Malostranská beseda přivítala ve středu 10. ledna první letošní Setkání s kulturou, dlouholetý tradiční a velmi oblíbený cyklus organizovaný Střediskem sociálních služeb. Tentokrát nabídl pořad Rozhovory cella a klavíru. Jeho autory a interprety byli studenti pátého ročníku Pražské konzervatoře – cellista Josef Matěj Švec a klavírista Maksym Burdanov.

„Velké poděkování patří Malostranské besedě, která je už roky k Setkání s kulturou velmi vstřícná a nápomocná, a samozřejmě i oběma mladým umělcům za krásný stále ještě novoroční kulturní zážitek,“ ocenila ředitelka Střediska sociálních služeb Helena Čelišová, která předtím při zahájení koncertu popřála všem divákům i ostatním sousedům z naší městské části hodně zdraví a vzájemného objetí i lásku v rodinách. A toho – jistě uznáte – nikdy není dost.

Zejména cellista Josef Matěj Švec je našim seniorům, jimž je bezplatný pořad určen, dobře známý, protože je organizátorem a interpretem dalšího cyklu s názvem Fórum mladých hraje seniorům, který například v klubu Tomáš a za hezkého počasí na zahradě DPS Týnská nebo na střeše BD Samcova představuje autory klasické hudby. A i v Malostranské besedě si diváci poslechli výborná provedení náročných skladeb autorů na čele s J. S. Bachem i zajímavá povídání o původu jednotlivých hudebních děl a o těch, kteří je pro nás napsali.

Další Setkání s kulturou se uskuteční ve středu 14. února od 15 hodin a nabídne swing v podání Kateřiny Steinerové & Her Swing Boys. Bezplatné vstupenky budou pro seniory z Prahy 1 k dispozici od 30. ledna v Informačním centru radnice ve Vodičkově 18.

text: Petr Bidlo