Naše Středisko sociálních služeb, obecně prospěšná společnost Mezi námi a mateřské školy z Prahy 1 už roky spolupracují při mezigeneračním setkávání seniorů s našimi nejmenšími sousedy.

Tentokrát seniory z DPS Pštrossova navštívily šikovné děti z Mateřské školy sv. Voršily u Národního divadla. A přestože je dělí pěkná řádka let, měli si malí caparti se seniory o čem povídat. Jestli se na sebe těšili, co má kdo rád k jídlu, že i zelenina je zdravá a dobrá a že na dobré polévce si každý pochutná.

Řeč ale přišla i na zaměstnání rodičů i dřívější profese seniorů. A podle všeho stály za to, když se najednou spontánně ozvalo: „Tak to je hustý!“ Ale to už přišlo na řadu společné malování a vystřihování a hned pak zpívání. Zkrátka prima dopoledne.

Obecně prospěšná společnost Mezi námi podporuje setkávání lidí všech generací a pomáhá tomu, aby si rozuměli ti nejstarší s těmi nejmladšími. Aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.

Setkávání dětí z MŠ sv. Voršily se tak v DPS Pštrossova koná více než sedm let. Zhruba o rok déle se potkávají děti z MŠ Revoluční s obyvateli BDPS Benediktská.

 

 

text: Petr Bidlo