Projekty Prahy 1 a jejího Střediska sociálních služeb ukazují, že různé generace mohou žít nikoliv jen vedle sebe, ale spolu. Přispívá k tomu i velmi dobrá spolupráce s neziskovou organizací Mezi námi, která navíc po DPS Týnská ocenila svojí značkou „Mezigeneračně“ i bytový dům s pečovatelskou službou Benediktská. A to právě za výborně fungující přátelství různých generací – v tomto případě místních seniorů a dětí z mateřské školy v Revoluční.

„Snažíme se, aby se naši senioři při našich akcích a projektech nesetkávali jen se svojí generací, ale třeba i s těmi nejmenšími, protože to obohatí jak je, tak samozřejmě i děti,“ vysvětlil radní Prahy 1 Petr Burgr, do jehož kompetence Středisko sociálních služeb a aktivity pro seniory spadají.

A jak se ukazuje, funguje to. Stačilo se třeba zeptat dětí z mateřinky v Revoluční, jestli do Benediktské chodí rády, a hned se ozvalo hromové: „Jóóóó!“ A těší se i senioři, kteří navíc od paní ředitelky z MŠ Revoluční Jaromíry Pavlíčkové dostali pozvání k návštěvě.

Kromě společných setkání s babičkami a dědečky v Benediktské, při kterých si povídají, zpívají, malují, čtou a vyrábějí, se podle paní ředitelky děti účastní i dalších mezigeneračních akcí. „Minulý měsíc například byly ve Werichově vile, kde se konalo krásné čtení,“ upozornila na akci recitačního klubu seniorů Týnka.

Organizace Mezi námi spolupořádá obdobná setkání ve všech domech s pečovatelskou službou Prahy 1, a jak zdůraznily její zástupkyně Kateřina Irglová, Hana Svozilová a Hana Šmídová, setkání se konají každý měsíc, výborně fungují a všem zúčastněným přinášejí společnou radost.

A společná radost byla i z ocenění, jež získaly i děti z mateřské školy v Revoluční, které si odnesly diplom a samolepku „Mezigeneračně“ na svůj vchod. Ještě předtím ale strávily další pěkné dopoledne se „svými“ babičkami a dědečky.

 

Fotogalerii najdete zde

thumbnail of 2019-10 mezi námi