Předvánoční čas dorazil také do Střediska sociálních služeb Praha 1 a jeho zařízení, a tak zcela zaplněná jídelna bytového domu s pečovatelskou službou v Benediktské ulici přivítala advent, seniory i krásnou návštěvu v podobě dětí z mateřinky v Masné.

„Předvánoční setkání v zařízeních našeho Střediska sociálních služeb jsou krásnou každoroční tradicí, které se vždy velmi rád účastním. Je to čas pro zastavení se a příjemné posezení a popovídání se sousedy. Navíc nás všechny svým vystoupením vždy potěší děti z mateřské školy. V Benediktské to jsou pokaždé netrpělivě očekávané děti z Masné ulice,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se i letos předvánočního posezení zúčastnil a nepřišel s prázdnou, protože pro každého účastníka přinesl dárek v podobě nádherného kalendáře s fotografiemi Prahy 1.

Všichni účastníci vánoční besídky měli krásně prostřeno a nechybělo dobré pití, víno i káva, vánoční cukroví i domácí jednohubky, prostě – jako doma. „Naše pozvání přijali senioři z domů s pečovatelskou službou v Benediktské a Dlouhé, ale i další senioři z Prahy 1 a všichni jsme se společně na příjemné odpoledne moc těšili,“ vysvětlila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová.

A co by to bylo za besídku bez vánočních koled a písniček?! O to se už postaraly velmi šikovné děti z Mateřské školy Masná, které si s paními učitelkami nacvičily moc pěkné pásmo. Navíc pak každé seniorce a každému seniorovi přinesly přáníčko. Uznejte, že to je asi nejkrásnější dárek, jaký si lze přát.

„Přeji vám všem krásné vánoční svátky a věřím, že příští rok s důležitou osmičkou v letopočtu bude ve znamení zdraví, štěstí a pohody,“ popřál účastníkům milého setkání pan starosta a my se k jeho přání rádi přidáváme a posíláme ho i vám.

A zároveň se těšíme na setkání při vánočních besídkách v dalších domech Střediska sociálních služeb Praha 1, ale také v neděli 10. prosince v Divadle ABC na koncertu Orchestru Václava Hybše a ve středu 13. prosince od 15 hodin v Malostranské besedě, kde se uskuteční letošní poslední Setkání s kulturou, tentokrát věnované českému adventu a českým Vánocům ve středověku.